Rolety Rzymskie


Roleta rzymska sterowana łańcuszkiem

Roleta rzymska sterowana łańcuszkiem

Rolety Rzymskie


W tym artykule przedstawimy Państwu jedną z ofert firmy WEB-MAR, która idealnie odmieni również otoczenie w naszych pomieszczeniach, a mianowicie ROLETY RZYMSKIE.

Roleta rzymska

Dzień staje się coraz cieplejszy i dłuższy. Z zimowego snu budzą się owady i zwierzęta (przypominamy post o moskitierach). W ogrodzie pojawiają zielone pąki na drzewach i coraz większa ilość różnorodnych barw. Budząca się to życia wiosną przyroda zachęca nas również do zmian w naszym otoczeniu.

Modne, eleganckie, estetyczne to tylko kilka cech, które charakteryzują rolety rzymskie.

Rzymskie rolety dzień noc

Nie należy zapominać, że rolety rzymskie tak jak klasyczne rolety oraz plisowane służą przede wszystkim ochronie przed wpadającymi do pomieszczenia promieniami słonecznymi, zaciemnieniu oraz kurzem i zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Montaż rolety rzymskiej oraz jej użytkowanie, jest niezwykle łatwe. Rolety można montować do ściany, sufitu, a także bezpośrednio na ramie okiennej. Najpopularniejszym sposobem montażu jest zamontowanie rolety na uchwytach do sufitu lub ściany, a następnie wciśnięcie w uchwyty szyny aluminiowej. Do szyny przymocowuje się tkaninę za pomocą rzepów. Tworzące się fałdy materiały podczas podnoszenia dodają całości uroku.

Decydując się na roletę rzymską należy pamiętać, że w pełni zwinięta zajmuje około 25–35 cm wysokości. Nie chowa się całkowicie tak jak rolety klasyczne czy plisowane. Jest to istotne podczas otwierania okna.

Materiały na rolety rzymskie

Sterowanie rolet odbywa się za pomocą mechanizmu koralikowo-łańcuszkowego. System koralikowo-łańcuszkowy doskonale radzi sobie ze zwijaniem ciężkich tkanin o dużych powierzchniach. Niektóre rodzaje rolet posiadają mechanizm samoblokujący, pozwalający na bezpieczne zatrzymanie rolety na dowolnej wysokości. Dużym udogodnieniem jest możliwość zamontowania łańcuszka koralikowego po dowolnej stronie rolety.

Rolety rzymskie sprawdzą się doskonale zarówno w salonie, sypialni, w pokoju dziecięcym, jak również w kuchni. Możliwość szybkiego demontażu rolety ułatwia zachowanie jej w czystości. Natomiast niektóre tkaniny, z których są wykonane, można prać w niskich temperaturach.

Bez wątpienia rolety rzymskie to doskonały sposób na elegancką dekorację okna oraz kontrolę i przeciwdziałanie nadmiernemu nasłonecznieniu pomieszczeń. Rolety rzymskie wykonane mogą być z różnego rodzaju materiałów od delikatnych „firankowych” do grubych zasłonowych. Odpowiednio dobrane do charakteru wnętrza rolety rzymskie, stworzą unikalną aranżację okienną.

Zachęcamy do zapoznania się pełną ofertą w naszym salonie.

 

Autor: Kamila K.