Co to jest moskitiera?


Moskitiery okienne i moskitiery drzwiowe.

Moskitiery okienne i moskitiery drzwiowe.

Co to jest moskitiera?


MOSKITIERY

Pojęcie moskitiera pochodzi od słowa mosquito z j. hiszpańskiego co oznacza komar!

Moskitiera to nic innego jak zasłona z gęstej siatki, zakładana na otwory okienne i drzwiowe lub zawieszana nad łóżkiem. Stanowi osłonę przed komarami, muchami oraz innymi owadami. Początki używania moskitier sięgają czasów prehistorycznych. Królowa Egiptu Kleopatra, również spała pod tego typu zasłoną.

Firma WEB-MAR z siedzibą w Łaziskach Górnych  specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości moskitier okiennych oraz drzwiowych. Posiadamy szeroką gamę rozwiązań, które zabezpieczają wnętrza przed owadami, pyłkami i nieczystościami. Nasze moskitiery na wymiar pasują do każdego rodzaju, kształtu i koloru okien. Oferowane produkty nie ograniczają widoczności w świetle okna, a co równie ważne nie utrudniają korzystania z okien oraz wewnętrznych i zewnętrznych osłon okiennych. Aluminiowa konstrukcja zapewnia stabilność i trwałość  podczas użytkowania a odpowiednio dopasowane systemy moskitier wykonanych na wymiar - spokój i bezpieczeństwo. Siatka moskitiery w kolorze szarym lub czarnym nie zmniejsza widoczności w świetle okna i co ważne jest odporna na czynniki atmosferyczne – temperaturę, promieniowanie UV oraz deszcz.

 

Moskitiera na okno

Moskitiera ramkowa

Moskitiery ramkowe na okna są najpopularniejszym sposobem zabezpieczenia przed komarami, meszkami i innymi owadami z zewnątrz. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego profilu w trakcie produkcji nadają się do zamontowania prawie we wszystkich systemach stolarki okiennej PCV i drewnianej. Moskitiera ramkowa doskonale sprawdzi się w oknach używanych do wentylowania pomieszczeń. Montaż moskitiery ramkowej na okno jest szybki i prosty.

moskitiera ramkowa w oknie
Moskitiera ramkowa

 

Moskitiera rolowana pionowa

Dla lubiących wyglądać przez okno idealnym rozwiązaniem będzie moskitiera rolowana pionowa. Moskitiera montowana jest po zewnętrznej stronie okna i działa w sposób zbliżony do klasycznej rolety materiałowej. Siatka rozwijana jest z kasety tylko w razie potrzeby. Gdy chcesz zabezpieczyć wnętrze przed owadami, rozwijasz moskitierę. Po zwolnieniu osłony z uchwytów, siatka automatycznie chowa się w kasecie. 

Moskitiera rolowana pionowa to również świetnie rozwiązanie do okien dachowych. W tym przypadku montaż odbywa się we wnęce okna.

moskitiera rolowana
Moskitiera rolowana

 

 

Moskitiera na drzwi, taras okno balkonowe

Moskitiera drzwiowa ramkowa zawiasowa

Moskitiera drzwiowa zwana balkonową stanowi skuteczną barierę na drzwiach balkonowych, mniejszych wyjściach na taras czy ogród. Montaż moskitier drzwiowych odbywa się za pomocą zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwiowej. Moskitiery tego typu posiadają magnesy oraz uszczelkę szczotkową, przez co skutecznie zabezpieczają pomieszczenie. Wygodę ich użytkowania zwiększa uchwyt do otwierania oraz samozamykacz, który automatycznie domyka otwartą moskitierę pozwalając na swobodne przechodzenie z pomieszczenia na balkon lub taras.

moskitiera otwierana zawiasowa
Moskitiera drzwiowa na  zawiasach

 

Moskitiera plisowana

Moskitiera plisowana to doskonałe rozwiązanie do dużych przeszkleń drzwiowych np. wyjścia na patio lub taras. Plisowana siatka po złożeniu całkowicie chowa się w bocznym aluminiowym profilu. Tym samym moskitiera zajmuje niewielką ilość miejsca po jej zsunięciu co pozwala w optymalny sposób wykorzystać przestrzeń. Moskitiera plisowana przypadnie do gustu osobom lubiącym minimalizm oraz stylowe i eleganckie rozwiązania.

Moskitiera plisowana tarasowa w oknie hst
Moskitiera plisowana

 

 

Po lekturze artykułu  nadal zastanawiasz się jakiego rodzaju moskitiera najlepiej sprawdzi się w Twoim wnętrzu? Chcesz skorzystać z fachowej porady, wyceny moskitier i ich montażu? Zapytaj o produkt! Skontaktuj się z nami. Ze swojej strony oferujemy szeroki zakres usług: profesjonalne doradztwo, wycenę, prace pomiarowo-montażowe oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Moskitiery w oknach i drzwiach balkonowych - idealne rozwiązanie na lato

 

Autor: Kamila K.