Plisy okienne - co to takiego


Plisy okienne krótki opis i charakterystyka.

Plisy okienne krótki opis i charakterystyka.

Plisy okienne - co to takiego


Plisy okienne zwane również roletami plisowanymi lub żaluzjami plisowanymi.

Plisy okienne są obecnie nowym hitem wśród wewnętrznych osłon okiennych.

Rolety plisowane na przestrzeni lat ewoluowały. Z papierowych harmonijek o wątpliwej trwałości zmieniły się w odporne na znisczenia wysokiej jakości ekskluzywne przesłony okienne.


Charakterystyka plis okiennych.

Harmonijkowy sposób zasłaniania dowolnego fragmentu okna to cecha charakterystyczna rolet plisowanych.

Ruchome profile - górny i dolny - pomiędzy którymi umieszzczona jest tkanina, pozwalają na wygodne manewrowanie światłem wpadającym do pomieszczenia. Materiał w formie harmonijki po całkowitym złożeniu zajmuje nie wiele miejsca, co znacznie ułatwia utrzymanie okien w czystości.

Rolety plisowane występują również w wariancie sterowanym sznurkiem tak jak w klasycznych żaluzjach. Tego typu rozwiązanie idealnie sprawdza się przy oknach o dużej wysokości.


Tkaniny do plis okiennych.

Bogata kolekcja tkanin pozwala dopasować rolety plisowane do każdego typu pomieszczenia. Tkaniny podzielone są na grupy kolorystyczne, a także ze względu na transparętność i fakturę.

W przypadku rolet plisowanych mamy do wyboru miedzy materiałami pojedyńczymi i podwójnymi. Ta druga opcja to tak zwane tkaniny "plastrer miodu" (honeycomb), które wykonane są z podwójnej tkaniny (dwie harmonijki połączone razem). Plisy plastry miodu mogą występować również w wersji blackout. Wtedy wewnątrz tkanin znajduje się srebrna folia aluminiowa. Szczególnie dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach narażonych na mocne nagrzewanie oraz zapewnią skuteczne zaciemnienie danego pomieszczenia.


Dwie plisy na jednym oknie.

Istnieje również możliwość połączenia dwóch tkanin w ramach jednego systemu. Mówimy wówczas o plisach dzień - noc. Ten wariant jest szczególnie dobry, gdy zastosujemy jedną tkaninę bardziej przeżroczystą, która przepuszcza światło, ale jednocześnie zapewnia prywatność, natomiast drugą tkaninę zaciemniającą nie przepuszczającą światła.

Firma WEB-MAR z siedzibą w Łaziskach Górnych wykonuje plisy okienne na wymiar i indywidualne zamówienie klienta.

Zobacz nasze plisy okienne.

Autor: Kamila K.